ЗАПРАШАЮЦЦА ДА ЎДЗЕЛУ
Ў ХІV МІЖНАРОДНЫМ ФЕСТЫВАЛІ-СВЯЦЕ
“СЛАВЯНСКІЯ ЛІТАРАТУРНЫЯ ДАЖЫНКІ-2019”:
12 верасня, 2019 года.
Месца правядзення:
Санаторый “Машынабудаўнік”,
п. Чонкі Гомельскага раёна
9.00 – 16.00,
Пераможцы конкурсу
памяці М.Гамолкі
- Каліцька Фаіна, вучаніца 8 “Б” класа Дяржаўнай установы адукацыі “Капаткевіцкая сярэдняя школа” Петрыкаўскага раёна;
- Кот Уладзімір, вучань 8 класа Дяржаўнай установы адукацыі “Браніслаўскі дзіцячы сад-базавая школа” Жыткавіцкага раёна;
Пераможцы 13 абласнога конкурсу чытальнікаў
“Захаваем свет разам!”:
Гран-пры конкурсу:
Жураўлёва Алеся, вучаніца 8 класа ДУА “Матнявіцкі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Чачэрскага раёна;
Першае месца
Шкрабава Марыя, ДУА “СШ №45 г. Гомеля;
Другое месца
Рай Ксенія, ДУА “Гімназія г. Жыткавічы імя А.А. Ліхоты
Трэцяе месца
Уладзіслаў Крупа, ДУА “Макарыцкі дхіцячы сад-базавая школа” Петрыкаўскага раёна
Дзеркачоў Вячаслаў, ДУА “Гімназія №10 г. Гомеля.
ФИНАЛИСТЫ
Ш Форума молодых литераторов и любителей художественного творчества «Слово»:
75 человек
Проза (учащиеся)
1.Гоцманов Андрей Александрович, 13.08.2005г.р., учащийся ГУО «Оторский ясли-сад – базовая школа Чечерского района» | |||
2.Пикас Назар Викторович ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” | |||
3. Дубавец Андрэй Сяргеевіч, вучань VIII класа, “Барсукоўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа Кармянскага раёна” | |||
4.Цішкоўская Настасся Сяргееўна, вучаніца 9 класа дзяржаўная ўстанова адукацыі “ Хлупінскі дзіцячы сад-базавая школа”, Жыткавіцкі раён | |||
5. Громыко Рената Олеговна, ГГПТЛ, учащаяся гр. ЛГ-4 | |||
6.Демидович Светлана Николаевна, ГГПТЛ, учащаяся гр. ЛГ-22 | |||
7.Абрамчук Светлана Андреевна, ГГПТЛ, учащаяся гр. ЛА-2 | |||
8. Двиадр Юлия Амировна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” учащаяся 8 “В” класса | |||
9. Ляпкина Александра Дмитриевна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” учащаяся 8 “В” класса | |||
10. Сивец Полина Дмитриевна, СШ№41, г. Гомель, 8В класс | |||
11. Пономарев Никита Андреевич ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” учащийся 11 класса | |||
12. Борисевич Дарья Алексеевна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” учащаяся 8 “В” класса | |||
13.Петров Егор Александрович, ученик 5 «Б» класса ГУО «Средняя школа №19 г. Гомеля», проживающий в д. Берёзки Гомельского р-на | |||
14.Зезюльчик Арина Михайловна, 15 лет, учащаяся 10 «А» класса Государственного учреждения образования «Средняя школа №16 г. Мозыря»; | |||
15. Миронович Анастасия Витальевна, 16 лет, учащаяся 11 «А» класса Государственного учреждения образования «Средняя школа №16 г. Мозыря» | |||
16. Коваленко Виолетта Васильевна, 10 «А» класса Государственного учреждения образования «Средняя школа №16 г. Мозыря | |||
17.Михайлова Наталья Александровна Гомельская область, Петриковский район, агр. Грабов, улица Школьная, 23, 8 кла\с | |||
18. Пархоменко Артём Николаевич Место учёбы: УО «Лоевский государственный педагогический колледж», учащийся 11 группы | |||
19 . Исаченко Елизавета Владимировна, Наровля, гимназия, уч-ся | |||
20. Авдеенко Мария Анатольевна ГУО «Калинковичский районный эколого-биологический центр детей и молодежи» Учащиеся объединения по интересам «Экотеатр» | |||
21. Осипенко Виктория Александровна Место учёбы: ГУО “Ворновская средняя школа Кормянского района”, учащася 8 класса. | |||
22. Вазнюк Карына Дзмітрыеўна. Месца вучобы: ДУА «Сярэднепячанскі дзіцячы сад – базавая школа», Лельчыцкага раёна. | |||
23. Боброва Мария Николаевна, Милошевичская СШ Лельчицкого района, 8 класс | |||
24.Макаревич Ксения Дмитриевна, 10 кл, ГУО «Гимназия г. Чечерска» |
Поэзия (взрослые — от 25 и старше)
1.Тарасевич Светлана Анатольевна, учительница, Петриков, «Макаричский детский сад- базовая школа» | ||
2.Рак Владимир Петрович 1966 г. г. Гомель ОАО «ГЗЛиН» маляр | ||
3.Марусов Алексей Сергеевич, СШ №66 г. Гомеля, учитель русского языка и литературы. | ||
4.Лапікава Людміла Ігнацьеўна “Буда-Люшаўская сярэдняя школа Буда-Кашалёўскага раёна”, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, рускай мовы і літаратуры. | ||
5. Шлеменкова Ирина Анатольевна, учитель начальных классов государственного учреждения образования «Гимназия г.п. Корма» | ||
6.Кондрашова Ирина Михайловна, «Меркуловичский ясли-сад»,Чечерского района, воспитатель дошкольного образования | ||
7.Бяляк-Сакула Валянціна Вячаславаўна, 1973 года нараджэння, настаўнік беларускай мовы і літаратуры “Дабрынская сярэдняя школа Ельскага раёна”. | ||
8. Янковец Алеся Леонидовна, 06.09.1984 г.р., (34 года) ГУО «Ударненская средняя школа», педагог – организатор Гомельская область, Лельчицкий район 9. Таболіч Алена Яўгеньеўна, 33 гады ДУА “Браніслаўскі дзіцячы сад-базавая школа” настаўнік беларускай мовы і літаратуры Гомельская вобл., Жыткавіцкі р-н. | ||
10. Москалев Олег Михайлович, г. Гомель | ||
11. Алесич Татьяна Ярославовна, Государственное учреждение образования «Букчанский детский сад – средняя школа», заместитель директора по учебно-воспитательной работе | ||
12. Зуевіч Святлана Мікалаеўна. Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сіманіцкая сярэдняя школа” Лельчыцкага раёна Гомельскай вобласці. Настаўніца беларускай мовы і літаратуры | ||
13 Шорохова Наталья Юрьевна, ГУО «Калинковичский районный эколого-биологический центр детей и молодёжи». Педагог дополнительного образования | ||
14. Тищенко Мария Михайловна. Жлобинский район. Место работы – город Минск, ООО «СтэкВиктори» | ||
15.Расошенко Диана Николаевна Место работы: ГУО “Ворновская средняя школа Кормянского района”, учитель. | ||
16. Асипчик Мария Николаевна (20.11.96 г. р.), Студентка магистратуры Международного государственного экологического института БГУ д. Челющевичи Петриковского района | ||
17. Сахарава Юлія Сяргееўна ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Жыткавічы імя Р. М. Тураўца”, настаўнік. 18. Смычникова Елена Александровна. ГУО «Средняя школа №31 г .Гомеля», учитель. |
ПОЭЗИЯ (УЧАЩИЕСЯ)
1.Лазко Дарья Александровна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” | ||
2.Сивакова Марина Андреевна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” | ||
3.Черноглаз Вероника Александровна, 17 лет, СОШ №30 г.Гомеля 11«А» класс | ||
4.Башлакова Алла Геннадьевна, СШ №29 г. Гомель, 7 класс | ||
5. Василенко Алексей Витальевич, Гомельский государственный профессиональный технологический лицей, учащийся 1 курса, гр. ЛГ-4, г. Гомель | ||
6. Черкас Артем Николаевич ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” учащийся 8 “В” класса | ||
7. Сергеенко Полина Васильевна ГУО «Октябрёвский детский сад-средняя школа Кормянского района». Учащаяся 11 класса | ||
8. Скачкова Дарья Алексеевна, средняя школа №2, имени Ф. Я. Кухарева г. Добруша | ||
9. Смирнов Илья Павлович, учащийся 10 «Б» класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 66 г. Гомеля» | ||
10. Дудзіч Максім Міхайлавіч, 15 гадоў ДУА “Браніслаўскі дзіцячы сад-базавая школа” Гомельская вобл., Жыткавіцкі р-н. | ||
11. Бологова Александра Николаевна, г. Речица, УО «Речицкий государственный педагогический колледж» | ||
12. Асташонок Анастасия Алексеевна, УО «Лоевский государственный педагогический колледж», учащаяся 4 «Б» группы | ||
13. Леончикова Оксана Михайловна Место учёбы: УО «Лоевский государственный педагогический колледж», учащаяся 4 «Б» группы | ||
14. Пархоменко Артем Николаевич, Место учёбы: УО «Лоевский государственный педагогический колледж», 11 группа | ||
15. Швед Иванна Яковлевна Место учёбы: УО «Лоевский государственный педагогический колледж», учащаяся 4 «Б» группы | ||
16.Костюкова Татьяна Викторовна Место учёбы: ГУО “Ворновская средняя школа Кормянского района”, учащася 8 класса. | ||
17. Щурова Ульяна Дмитриевна Место учёбы: ГУО “Ворновская средняя школа Кормянского района”, учащася 11 класса. | ||
18. Гавриловец Алена Юрьевна,,Милошевичская СШ Лельчицкого района, 10 класс | ||
19.Синицкий Вячеслав Сергеевич (16 лет), учащийся 11 класса Копаткевичской средней школы Петриковского района Гомельской области | ||
20. Власенко Александра Евгеньевна ученица 9 класса ГУО «Средняя школа № 13 г. Жлобина» |
Проза, публицистика (взрослые от 25 лет и старше)
1.Арцёмава Людмила Карпаўна, Каменскі дзіцячы сад-сярэдняя школа Кармянскага раёна, настаўніца бел. мовы і літ-ры | ||
2. Кольченко Вера Степановна, г. Ельск ГУО « Средняя школа №1 г.Ельска” , учитель белорусского языка и литературы» | ||
3. Липская Любовь Петровна, Государственное учреждение образования «Лельчицкая средняя школа №2», учитель белорусского языка и литературы | ||
4. Таццяна Пятроўская,выкладчык, г. Гомель | ||
5. Крищенко Екатерина Владимировна, педагог доп. образования, г. Гомель, | ||
6. Галицкая Майя Алксандровна, учитель русского языка и литературы Недойская СШ Буда-Кошелевского района | ||
7. Багдановіч Іна Уладзіміраўна, ДУА “Стадоліцкая СШ” Лельчыцкі раён. | ||
8. Рожкова Марина Александровна, Лельчицкая гимназия | ||
9.Чикезова Татьяна Николаевна ГУО “Средняя школа № 41 г. Гомеля” |