ФІНАЛІСТЫ

трэцяга абласнога этапу XII абласнога конкурса чытальнікаў

«Захаваем свет разам!»

26 красавіка, 10.30, г. Гомель

 

п/п

Прозвішча ўдзельніка Школа, клас Назва, аўтар твора Прозвішча настаўніка
1 Меджумаеў Ілля Сяргеевіч СШ №12,

11 «П»

17  гадоў

«Сентымен-

тальны раманс»,

А. Грачанiкаў

Бальсевіч Алена

Пятроўна

2 Смялоў Герман Сяргеевіч 5 клас,

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Губіцкая базавая школа Буда-Кашалёўскага раёна”

А.Грачанікаў “Крывавая балада” Рыбік Антаніна Іванаўна

 

3 Лісіменка Сафія 9 клас, ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі” Навабеліцкага раёна г. Гомеля А.Грачанікаў

“Латарэйны білет”

Грабанкова Н.Я.

 

    4 Малюк Валерыя Уладзіміраўна 7а, ДУА “СШ №2 г. Ельска” Р. Бабчанок,

“Не пакідайце, людзі, маці”.

Мішота Алена Васільеўна
5 Кошман Елізавета Аляксандраўна

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Гімназія г. Калінкавічы”

10 клас, 16 год

Мікола Ждановіч “Сяброўская” Карнiенка Iнна Мiкалаеўна,

 

6 Анішчанка

Дар’я Пятроўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Гімназія г.Нароўлі”

9 клас

А.Грачанікаў “Крывавая балада” Максіменка Алена Міхайлаўна

 

    7 Грынкевіч Марыя Паўлаўна ДУА “Акцябрская раённая гімназія”, 11 клас А.Грачанікаў.

“Школа танцаў”

Крэч Таццяна Сяргееўна

 

8 Скалава Алена Аляксандраўна 2 курс, група ІБ-22 Установа адукацыі «Рэчыцкі дзяржаўны педагагічны каледж» Уладзімір Верамейчык «Вясна ў Рэчыцы» Кухарэнка Алена Уладзіміраўна

 

9 Радчыкаў

Ілья

Фёдаравіч

Сярэдняя

школа №2

г.Рагачова імя В.М.

Калеснікава»   6 клас, 26.04 дзень нараджэння

А.Грачанікаў

“Скончыўся

бег…”

Кісялева

Лілія

Анатольеўна

 

10 Шапавалава

Ангеліна

Аляксандраў-

на

«Дварэцкі яслі-сад-сярэдняя школа імя

В.В. Скрыганава»

Рагачоўскага раёна

 

Я.Калашнікаў

“Мядзведжая

лекарка”

 

Сляпухіна

Ганна

Мікалаеўна

 

11 Рубан Вікторыя

Анатольеўна

ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Хойнікі”, 9 клас

 

А.Грачанікаў

“Зямля бацькоў”

Лагвінец Таццяна Леанідаўна

 

12 Болсун Ірына Міхайлаўна Дзяржаўная установа адукацыі “Палескі яслі-сад – сярэдняя школа Чачэрскага раена, 9 клас М. Болсун

“Чачэрскі край”

Геўрасева Надзея Васільеўна
   13  Макарэвіч Станіслаў Юр’евіч Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Чырвоненская сярэдняя школа” Жыткавіцкага раёна Анатоль Грачанікаў “Крывавая Балада” Купрацэвіч Валянціна Мікалаеўна,
   14  Палівач  Ян Аляксандравіч 9 класс ДУА «Ліскоўская сярэдняя школа»  Рэчыцкага раёна Анатоль Грачанікаў “Латарэйны білет”

 

Палівач Святлана Рыгораўна

 

   15  Савасцеенка Міліца Валер’еўна

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сярэдняя школа №1г.Светлагорска” Ніна Шклярава

“Споведзь”

Жураўлевіч Анастасія Адамаўна
   16  Маручок Андрэй

Іванавіч

7 класс,

Дзяржаўная

ўстанова адукцыі

“Малажынская

сярэдняя школа” Брагінскага раёна

А. Грачанікаў

“Зямля бацькоў”

Харко Святлана Іванаўна

 

 

Усяго прыняло ўдзел у 3 завочным туры — 89 чытальнікаў з усіх раёнаў Гомельшчыны, якія занялі 1.2,3 месцы ў  раённых этапах.

Аўтарытэтнае журы абласнога завочнага этапу, у складзе ягога былі пісьменнікі, журналісты, артысты тэатра і кіно, вызначыла 16 фіналістаў, ажыццявіўшы прагляд дасланых відэаролікаў.

26 красавіка адбудзецца фінал конкурсу, на якім будуць вызначаны лаўрэаты (1,2,3 месца і Гран-пры конкурсу). Лаўрэаты і ўладальнік Гран-пры прымуць удзел у адкрыцці  Міжнароднага фестывалю «Славянскія літаратурныя дажынкі-2018».

Прэс-служба Гомельскага аддзялення СПБ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика