ФІНАЛІСТЫ

абласнога конкурсу чытальнікаў  “Захаваем свет разам”,

якія дапушчаны да ўдзелу ў вочным туры конкурсу

26 красавіка 2019 года ў г. Гомель*

Прозвішча, імя Дата нараджэння Установа адукацыі Клас Імя аўтара і назва твора Прозвішча, імя, імя па бацьку настаўніка
1 Саўчук Вікторыя 24.12.2001 Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сярэдняя школа № 9 г.Жлобіна” 11 клас   Б.Сачанка. “Апошнія і першыя” Макуркіна Аксана Васільеўна
2 Суханос Алёна 12 гадоў Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Юравіцкі дзіцячы сад-сярэдняя школа” 7 клас Калінкавіцкі раён Раіса Дзейкун “Уюны” Гарыст Наталля Андрэеўна
3 Шульжэнка Андрэй 25.12. 2002 Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Гімназія г.Нароўлі” 10 клас  Уладзімір Гаўрыловіч  “Хата” Максіменка Алена Міхайлаўна
4 Халіпава Галіна 2001 Дзяржаўная ўстанова адукацыі ”Стаўбунская сярэдняя школа” Веткаўскага раёна 11 клас І. Мележ “Подых навальніцы” Пеўнева Раіса Міхайлаўна  
5 Драпеза Уладзіслаў 11.04. 2003 Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Гімназія імя Я.Купалы” г. Мазыр  10 клас Г.Атрошчанка “Буслік” Чайка Ганна Дзмітрыеўна
6 Андрэйкавец Ангеліна 13.07. 2008 ДУА “Лельчыцкая сярэдняя школа №2”, 8 клас Уладзімір Гаўрыловіч “Вяртанне бацькі” Стэльмах Любоў Рыгораўна
7 Гарохава Кацярына 04.09. 2004 Сярэдняя школа №6 г. Рагачова, 9 клас   В. Ткачоў “Хаткі” Беднякова Ірына Валянцінаўна
8 Ёўжэнка Ілля 11.06. 2002 ДУА “Сярэдняя школа № 2 г.п. Акцябрскі”, 11 клас   В.Лоўгач “Падкузьміў” Прахоцкая Ларыса Міхайлаўна
9 Гаўрылюк Ганна 13 гр УА “Лоеўскі дзяржаўны педагагічны ліцэй М. Даніленка “Дарога ў лес” Мазанка Алена Аляксандраўна
10 Свечнікава Ганна 14 гадоў УА “СШ №2 г.Рэчыцы” І.Навуменка. «Сямнацца- тай вясной» Доўжык Галіна Іванаўна
11 Іванюценка Аляксандра 16.11. 2004 ДУА “Велікаборскі дзіцячы сад-школа імя Б.І. Сачанкі” Хойніцкага раёна  8 клас Б.Сачанка “Вечны кругазварот” Прыхо дзька Валянці на Уладзіміраўна
12 Давыдава Ксенія 10.12. 2003 ДУА “Крупецкі дзіцячы сад- сярэдняя школа” Добрушскага раёна В.Казько “Неруш” Кароткая Кацярына Аляксандраўна
13 Шкрабава Марыя 2005 ДУА “СШ №45 г. Гомеля” В.Ткачоў “Як сон знайшлі” Плескачэўская Т.П.
14 Рай Ксенія ДУА “Гімназія г. Жыткавічы імя А.А.Ліхоты”  8 клас У. Гаўрыловіч “Забранае шчасце” Галавач М.Е.
15 Жураўлёва Алеся 30.04. 2005 ДУА “Матнявіцкі дзіцячы сад- сярэдняя школа” Чачэрскага раёна, 8 класс У. Гаўрыловіч “Цяпло маладзіка” Радзькова Ганна Іванаўна
16 Палявая Вольга 15.04. 2005 ДУА “Чамярыскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Брагінскага раёна 8 клас В. Казько “Суд у Слабадзе” Дзямяненка Ганна Леанідаўна
17 Крупа  Уладзіслаў ДУА “Макарыцкі  дзіцячы сад- базавая  школа” Петрыкаўскага раёна, 7 клас В.Кадзетава “Нямецкая каша” Тарасевіч Святлана Анатольеўна
18 Шыгалёва Ганна ДУА “Патапаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа Буда-Кашалёўскага раёна”, 10 клас І.Шамякін, “Непаўторная вясна” Капыловіч Вольга Мікалаеўна
19 Малюк Валерыя 30.11. 2004 ДУА “Сярэдняя школа № 2 г.Ельска” В.Ткачоў “Жыццёвін-кі” Мішота Алена Васільеўна
20 Панамароў Мікіта 15.02. 2002 ДУА “СШ №41 г. Гомеля”, 11 клас І.Шамякін “Сэрца на далоні” Чыкезава Т.А.
21 Свірыдава Ліза 24.09. 2002 ДУА “Цэнтр творчасці Навабеліцкага раёна” В.Ткачоў “Як сон знайшлі” Грабчан- кова Н.Я.
 22 Цыганова Ангеліна 26.02.2007 ДУА “СШ №12 г. Гомеля” І. Сяркоў “Мы з Санькам у тыле ворага” Бальсевіч Е.П.
23 Дзеркачоў Вячеслаў 2004 ДУА “Гімназія №10 Г. Гомеля” 8 “В” клас   “Хлеб” Б. Сачанка Дзеркачова Вікторыя Сяргееўна  

* Пра месца правядзення вочнага тура будзе паведамлена дадаткова.

Аргкамітэт абласнога конкурсу чытальнікаў “ Захаваем свет разам!”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика