Журы і арганізацыйны камітэт дапусцілі да другога (вочнага) тура Міжнароднага літаратурнага конкурсу “Маё слова” канкурсантаў, якія прызнаны фіналістамі конкурсу (як атрымаўшымі найбольшую колькасць балаў):

  Намінацыя “Паэзія” (дарослыя 18-60 гадоў)

Прызнаць пераможцамі першага тура (па колькасці атрыманых балаў) і дапусціць да другога (вочнага) тура:

1 месца:
Фісюк Зінаіду Міхайлаўну, настаўніцу пачатковых класаў ДУА “Кароткавіцкая сярэдняя школа Жлобінскага раёна».

2 месца:
Расошанка Дзіяну Мікалаеўну, настаўніцу ДУА “Ворнаўская сярэдняя школа Кармянскага раёна”;
Каліцька Наталлю Яўгенаўну, настаўніцу беларускай мовы і літаратуры ДУА “Капаткевіцкая СШ”,  Петрыкаўскі раён.
Мачалаву Марыну Уладзіміраўну, аператара кацельнай   ААТ ГЛЗ «Централіт», г. Гомель. 
Шубную  Любоў Фёдараўну, рэдактара аддзела раённай газеты «Александровская жизнь», РФ, Стаўрапальскі край, сяло Аляксандраўскае.  
Таляронак Вольгу Фёдараўну, творчага работніка, г. Мінск. 
 
3 месца:
Тарасевіч Святлану Анатольеўну, настаўніцу ДУА “Макарыцкі дзіцячы сад-базавая школа”.
Таболіч Алену Яўгеньеўну, настаўніцу ДУА “Браніслаўскі дзіцячы сад-базавая школа”, Жыткавіцкі р-н.
Зуевіч Святлану Мікалаеўну, настаўніцу ДУА “Сіманіцкая сярэдняя школа” Лельчыцкага раёна.
Бондараву Валянціну Мікалаеўну, загадчыцу дзіцячай бібліятэкі ДУК “Жыткавіцкая раённая сетка бібліятэк”.  

Адзначыць таксама творчыя здольнасці, прызнаць фіналістамі, дапусціць да ўдзелу у другім  (вочным) туры наступных канкурсантаў:
 
Астапенка Таццяну Васільеўну, настаўніцу ДУА “Зашырская СШ Ельскага раёна”.
Кудрыцкую Алену Аляксандраўну, настаўніцу ДУА “Зашырская СШ Ельскага раёна”.
Андрэя Парачука, метадыста ДУА “Гомельскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі”.
Супрунюк-Салаўёву Алесю Аляксандраўну, педагога-арганізатара
УА “Брэсцкі дзяржаўны абласны цэнтр моладзёжнай творчасці”.
Халімончыкаву Іну Пятроўну, выкладчыка УА “Гомельскі дзяржаўны прафесійны міжпрофільны ліцэй”.  

Намінацыя “Паэзія” (маладыя аўтары да 18 гадоў)

Прызнаць пераможцамі 1 творчага тура (па колькасці атрыманых балаў) і дапусціць да другога (вочнага тура):

 1 месца:

Драпеза Уладзіслаў Аляксандравіч, ДУА “Гімназія імя Я.Купалы”, г. Мазыр, 11 клас;

Лакіза Марыя Максімаўна, ДУА “СШ №8 г. Гомеля”, 11 “А” клас;

2 месца:

Белавусава Дзіяна Міхайлаўна, ДУА “Ворнаўская СШ Кармянскага раёна”, 9 клас.

Прымак Аляксей Сяргеевіч, ДУА “СШ№29 г. Гомеля”, 6 “В” клас.

3 месца:

Башлакова Ала Генадзьеўна, Башлакова Алла Геннадьевна, 7 «А»  класс, ДУА «СШ № 29 г. Гомеля».

Торап Анастасія Юр’еўна, ДУА «СШ № 53 г. Гомеля», 9 класс.

Купрэева Дар’я Андрэеўна, ДУА «СШ № 2 г. Гомеля імя Г.М. Склязнёва», 11 класс.

Адзначыць таксама творчыя здольнасці, прызнаць фіналістамі, дапусціць да ўдзелу у другім  (вочным) туры наступных канкурсантаў:

Варанкову Дзіну Мікалаеўну, УА “Рэчыцкі дзяржаўны педагагічны каледж”.

Сердзюка Данілу Уладзіслававіча, ДУА  «СШ№8 г.Гомеля», 10 «В» клас. 

Намінацыя “Проза” (дарослыя 18-60 гадоў).

Прызнаць пераможцамі 1 творчага тура (па колькасці атрыманых балаў) і дапусціць да другога (вочнага) тура:

1 месца:

Шыкун Алену Іванаўну, настаўніцу ДУА “СШ №2 г. Ельска”.

2 месца:

Сіўцова Уладзіміра Аляксандравіча, педагог-арганізатара ДУА “СШ №66 г. Гомеля”.

Шубную Любоў Фёдараўну, рэдактара аддзела раённай газеты «Александровская жизнь», РФ, Стаўропольскі край, сяло Аляксандраўскае.  

3 месца:

Галіцкую Майю Аляксандраўну, настаўніцу ДУА «Нéдойская базавая школа Буда-Кашалёўскага раёна».

Мельнікаву Ірыну Мікалаеўну, загадчыка аддзела па асноўнай дзейнасці, педагог дадатковай адукацыі ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Чыгуначнага раёна г. Гомеля”.

Верасовіч Наталлю Паўлаўну, дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сіманіцкая сярэдняя школа” Лельчыцкага раёна Гомельскай вобласці, настаўніца рускай мовы і літаратуры.

Осіпаву Іну Вячаславаўну, настаўніцу ДУА “Дзіцячы сад- СШ №23 г. Гомеля”.

Намінацыя “Проза” (маладыя аўтары да 18 гадоў):

Прызнаць пераможцамі 1 творчага тура (па колькасці атрыманых балаў) і дапусціць да другога (вочнага тура):

1 месца:

Міцура Дар’ю Юр’еўну, навучэнку гр. ПК-11, УА «Гомельскі дзяржаўны машынабудаўнічы каледж”.

2 месца:

Асіпенка Вікторыю Аляксандраўну, ДУА“Ворнаўская СШ Кармянскага раёна”, 9 клас.

Зуевіча Вадзіма Уладзіміравіча. ДУА «Сярэднепячанскі дзіцячы сад – базавая школа», Лельчыцкага раёна.

3 месца:

 Сечка Аляксандру Васільеўну; 10 клас ДУА“Дуброўскі дзіцячы сад-СШ Лельчыцкага раёна”;

Сафонаву Ірыну Паўлаўну, ДУА «Дзіцячы сад-СШ №23 г.Гомеля», 6 клас.

Адзначыць таксама творчыя здольнасці, прызнаць фіналістамі, дапусціць да ўдзелу у другім  (вочным) туры наступных канкурсантаў:

Раманаву Рэнату Рустэмаўну,  ДУА «СШ № 2 г. Гомеля имени Г.М. Склязнёва», 9 клас.  

Савет аддзялення вырашыў:

1. Другі (вочны) тур конкурсу (самапрадстаўленне (фіналіст коратка распавядае пра сябе (не больш хвіліны) + мастацкае чытанне свайго твора на памяць (паэзія – 1 верш з дасланага на конкурс, які сам аўтар лічыць лепшым; проза – урывак з твора да 4 хвілін)  ажыццявіць пры правядзенні 15 Міжнароднага фестывалю-свята “Славянскія літаратурныя дажынкі” у верасні 2020 года ў г. Гомелі.

ІІ. Пры немагчымасці правядзення другога тура (па незалежачым ад арганізатара конкурсу прычынам) будзе прынята асобнае рашэнне аб прызнанні пераможцаў з ліку пераможцаў першага тура конкурсу і аб месцы,  працэдуры іх ўзнагароджвання, аб чым фіналістам будзе даведзена праз сайт аддзялення.

Прэс-служба Гомельскага абласнога аддзялення ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика